6 sposobów na przedłużenie trwałości ubrań – sprawdzone i skuteczne

Coraz więcej osób ma świadomość tego, że kupowanie dużej ilości ubrań jest niekorzystne zarówno dla środowiska, jak i dla naszego portfela. Dlatego też wolimy kupować rzeczy lepszej jakości, mając nadzieję, że będą nam doskonale służyły przez dłuższy czas. Warto jednak pamiętać o tym, że my sami również mamy wpływ na to, jak długo poszczególne ubrania pozostaną w dobrej kondycji. Oto zatem kilka sprawdzonych sposobów na przedłużenie trwałości ubrań w zaciszu domowym.

1. Sprawdzaj zalecenia dotyczące prania — ochrona koloru ubrań

Metki to kopalnia wiedzy na temat sposobów prania kupowanych przez nas ubrań. A wskazówki producenta mają ogromne znaczenie, gdyż mnóstwo rzeczy niszczy się właśnie w praniu. Jeśli jednak zbyt szybko pozbyliśmy się metek, możemy stosować się do uniwersalnych zasad, które mówią o tym, że wszelkiego typu ciuchy należy prać na lewej stronie i to w możliwie jak najniższej temperaturze. Próbujmy też wywabiać plamy domowymi sposobami, zanim zdecydujemy się zastosować środek chemiczny, który może zniszczyć tkaniny. Warto też trzymać się zaleceń producentów detergentów dotyczących tego, jak dużo proszku czy płynu do płukania powinniśmy użyć.

2. Właściwe suszenie to ochrona ubrania

Jeśli mamy to szczęście, że w naszym mieszkaniu i budżecie domowym znalazło się miejsce na automatyczną suszarkę, używajmy jej z rozwagą. Czasem lepiej jest postawić na dłuższe i delikatniejsze suszenie, niż szybie programy, które mogą powodować uszkodzenia ubrań. W sytuacji, gdy stosujemy tradycyjne metody suszenia, pamiętajmy o właściwym rozwieszaniu naszych ciuchów. Marynarki warto umieszczać na szerszym wieszaku, natomiast swetry i biustonosze suszymy zawsze na płasko.

3. Unikaj przewidywalnych zabrudzeń

Plany na ubraniach mogą powstać w wielu różnych sytuacjach, ale niektóre z nich można z powodzeniem przewidzieć. Należą do nich między innymi nieestetyczne plamy z potu, które mogą zostawiać na naszych bluzkach lub koszulach trudne do usunięcia ślady. Podstawą jest w tym przypadku stosowanie sprawdzonego antyperspirantu, ale doskonałym rozwiązaniem są również wkładki pod pachy MY DRY. Są one łatwe w użyciu, wygodne i przede wszystkim skuteczne, dzięki czemu ochrona naszych ubrań stanie się łatwiejsza.

4. Prawidłowe przechowywanie — tak też możesz dbać o ochronę ubrań

Właściwy sposób przechowywania poszczególnych części garderoby również ma znaczenie. Swetry najlepiej jest trzymać złożone w szafce lub w szufladzie, gdyż zawieszone na wieszakach znacznie szybciej będą się rozciągać i tracić swój kształt. A jeśli już o wieszakach mowa to pamiętajmy, aby wybierać te plastikowe lub drewniane, gdyż wieszaki metalowe mogą uszkadzać materiały.

5. Jeśli to możliwe, jak najszybciej naprawiaj uszkodzone ubrania

Mała dziurka w niewidocznym miejscu może stać się dużym problemem, jeśli nie zajmiemy się nią od razu. Warto więc dokonywać wszelkich możliwych napraw, gdy tylko zauważymy, że nasze ubrania zostały uszkodzone. Dzięki temu mamy większe szanse na to, że dzięki naszej interwencji lub przekazaniu ubrania w ręce profesjonalisty, nasz ulubiony ciuch zostanie uratowany i będzie nam mógł służyć jeszcze przez długi czas.

6. Stosuj ochronne wkładki pod pachy MYDRY

Wkładki pod pachy MYDRY, które ochronią ubranie nie tylko przed kłopotliwymi i widocznymi plamami potu. Ochronią również przed trudnymi do usunięcia plamami od dezodorantu. Dzięki temu, że są cienkie i chłonne nie przeszkadzają w codziennych czynnościach. Wygodne i dyskretne. Wypróbuj i zamów już dzisiaj zestaw testowy lub inny przygotowany przez nas pakiet wkładek. Wszystkie produktu możecie przejrzeć bezpośrednio w naszym sklepie: mydry.pl/sklep

Masz pytanie, napisz do nas: sklep@mydry.pl

Contact Us