Plamy potu pod pachami to jedno. Drugie to nieprzyjemny zapach, który również skutecznie odbiera pewność siebie. Co możesz zrobić, aby pożegnać przykrą woń i w końcu być w pełni sobą, czerpiąc radość z życia?

Dlaczego pot ma zapach?

Na początek mamy dla Ciebie ciekawostkę. Być może nie wiesz o tym, ale pot tak naprawdę ma neutralny zapach. Skąd więc bierze się przykra woń? Winowajcami są bakterie i mikroorganizmy znajdujące się na skórze, które rozkładają pot w wysoko skoncentrowany kwas masłowy. Co więcej, przepocone ubrania, których oznaką są m.in. plamy potu pod pachami wywołują najsilniejszy zapach, ponieważ to właśnie tam zbiera się najwięcej bakterii. To nie jest jednak tak, że wszystkie bakterie są odpowiedzialne za krępujące zapachowe sytuacje. Większość z nich jest nieszkodliwa, a nawet pożyteczna! To przede wszystkim przez gronkowce i maczugowce Twój pot może zyskać nieprzyjemny zapach.

Sposób na przepocone ubrania

Plamy potu pod pachami i nieprzyjemny zapach mogą bardzo łatwo odebrać Ci pewność siebie. A niestety, im więc będziesz się stresować, tym więcej będziesz się pocić. Na szczęście istnieje kilka sposób, aby skutecznie prać przepocone ubrania i pozbyć się przykrego zapachu.
Jeżeli tylko to możliwe, pierz ubrania w wysokiej temperaturze. Upewnij się jednak najpierw, że dana bluzka lub koszula się do tego nadają! Do prania z białą i delikatną odzieżą możesz też dodać pół szklanki sody oczyszczonej, która pomaga regulować pH wody i usuwa bakterie. Pozbycie się zapachu potu z ubrań umożliwia też ocet winny. Wystarczy spryskać miejsce pod pachami, pozostawić na jakiś czas ubranie a potem je wyprać. Jeżeli obawiasz się, że ocet odbarwi kolorowe ubrania, to zupełnie się nie przejmuj. To właśnie ocet jest bardzo często wykorzystywany do utrwalania kolorów podczas procesu farbowania.

Jak pozbyć się zapachu potu z ubrań bez prania?

Są jednak ubrania, których nie możesz prać w wysokiej temperaturze lub niestety jest to nieskuteczne. Jak więc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu z ubrań? Uprasuj je! Prasowanie może być dobrą alternatywą dla prania, szczególnie jeśli Twoje żelazko posiada generator pary. Odświeżanie ubrań parą to bardzo dobry sposób na przepocone ubrania pod pachami i nie tylko. Szczególnie, że jest to szybka metoda. Możesz więc wykorzystać ją, gdy 10 minut przed wyjściem zorientujesz się, że Twoje ubranie nie pachnie najlepiej. Para usunie niechciane zapachy oraz zdezynfekuje ubranie, wydłużając ich żywotność. Jeżeli chodzi o cenę żelazka z generatorem pary, to nie jest to wcale o wiele większy wydatek od standardowego sprzętu. Warto przy tym pamiętać o korzyściach. Jednorazowa inwestycja może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, które wydałbyś na nowe ubrania i nerwy, które towarzyszyłyby Ci podczas walki z przepoconymi ubraniami. Oczywiście, plamy potu pod pachami na delikatnych ubraniach pozostaną niezauważone przy zastosowaniu wkładek MY DRY.

Jak pozbyć się zapachu potu ubrań sportowych?

Jest też kilka sposób na to, aby pozbyć się potu z ubrań sportowych.
Przede wszystkim bezpośrednio po treningu wywieś ubranie do wysuszenia. Największym błędem jest położenie bluzki na stosie ubrań lub wrzucenie jej do szafy, ponieważ bakterie skórne lubią ciepło i wilgoć. Wymienione miejsca są więc idealnym środowiskiem do tego, aby spotęgować nieprzyjemny zapach.
Pamiętaj też, aby prać swoje ubrania po każdym treningu. Jeżeli założysz ponownie użytą bluzkę, dasz w ten sposób wspaniały prezent bakteriom, które będą rozwijać się jeszcze szybciej! Aby nie dopuścić do wylęgania się bakterii, regularnie wymieniaj odzież. Niekiedy jest tak, że przepocone ubrania pod pachami pachną nieprzyjemnie od razu po założeniu. Jest to najlepsza oznaka tego, że pora pożegnać się z bluzką i na jej miejsce kupić nową. I tutaj bardzo cenna porada – przed założeniem nowego ubrania, porządnie je wypierz!

Co zrobić, aby nie dopuścić do pojawienia się plam potu pod pachami i brzydkiego zapachu potu?

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż walczyć z problemem. Aby przepocone ubrania nie były Twoją zmorą, zastosuj wkładki pod pachy MY DRY. Przyklejasz je do wewnętrznej warstwy ubrania i w ten sposób chronisz tkaniny przed plamami potu, w których przechowywany jest nieprzyjemny zapach. Brak plam to brak przesiąkniętych mało przyjemną wonią ubrań. Wkładki przeciwpotne MY DRY tym samym zmniejszają potrzebę prania odzieży, dzięki czemu ulubiona bluzka lub koszula po prostu starczają Ci na dłużej. Nie ma potrzeby prania w wysokiej temperaturze i ryzykowania, że zniszczysz tkaninę. Dzięki wkładkom MY DRY każdego dnia będzie towarzyszyć Ci świeżość i komfort. Jeżeli nawet jednorazowe wkładki zbiorą nieprzyjemny zapach, pod koniec dnia odkleisz je od ubrania, a kłopot zostanie zażegnany!
Jeżeli jesteś ciekawy wkładek i chcesz poczuć ich działanie w praktyce, skorzystaj z bezpłatnych próbek. Kliknij tutaj i bądź w końcu sobą!


Zdjęcie autorstwa senivpetro

Contact Us