Jak usunąć zapach potu z ubrań? Jeśli szukasz poradnika, dzięki któremu poznasz kilka metod na walkę z zapachem potu na ulubionych ubraniach — dobrze trafiłaś/-eś!

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Usuwamy zapach potu z koszulki

Nasze ukochane t-shirty, które nosimy na co dzień, najczęściej padają ofiarą zapachu potu. Nie ma co się martwić, znamy łatwe sposoby, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Przede wszystkim nie każ swoim koszulkom długo czekać na pranie. Zaschnięty, słony pot może być ciężko zmyć, nie mówiąc już o jego zapachu. Najlepiej zaraz po ściągnięciu przeprać koszulkę w rękach. Jeśli natomiast nie masz czasu na takie zabiegi, wypróbuj… ocet winny!

To sposób naszych babć, które dodawały ocet do prania czarnych ubrań. Wbrew pozorom dobrze poradzi sobie również z białymi koszulkami, a także z kolorowymi. Wystarczy, że przelejesz niewielką ilość do butelki z pompką i spryskasz zapocone miejsca i zostawisz na 5 minut. Nie tylko wykonasz pierwszy ważny krok do usunięcia zapachu potu z koszulek, ale także zapobiegniesz utrwaleniu żółtych śladów na białych t-shirtach. Dobrze jest powtarzać tą czynność przed każdym praniem.

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Usuwamy zapach potu z ubrań sportowych

Pranie ubrań sportowych, szczególnie dla osób, które regularnie, kilka razy w tygodniu uczęszczają na treningi, to historia bez końca. A sam proces prania garderoby wygląda trochę jak praca na zmiany — odbywa się w trybie praktycznie ciągłym. 😉 Jeśli jednak wiesz, że niektóre z ubrań coraz trudniej doprać z zapachu potu, nasi eksperci przygotowali kilka pomysłów, jak temu zaradzić!

Przede wszystkim, jeśli nie jesteś w stanie przeprać ubrań sportowych tego samego dnia, co miałaś/-łeś je na sobie, zasyp spocone miejsca sodą oczyszczoną. Podobnie jak w przypadku koszulek ocet winny, soda wchłonie zapachy, które jeszcze nie wsiąknęły we włókna tkaniny. To taka “pierwsza pomoc” na usunięcie zapachu potu z ubrań sportowych.

Jeśli Twoje ubrania sportowe wykonane są z materiałów syntetycznych, możesz wymoczyć je w misce z dodatkiem soku z jednej cytryny.

Co ważne i o czym warto pamiętać. Jeśli mimo zastosowania podanych przez nas wskazówek zapach potu nie znika z ubrań sportowych — czas przemyśleć zakup nowych. Dlaczego? Oznacza to, że bakterie, które na niej osiadły i nie zostały wcześniej sprane na czas — rozmnożyły się na tyle skutecznie, że nie pomoże żadna ilość prań.

Jak się pozbyć zapachu potu z ubrań

Jak pozbyć się zapachu potu z ubrań bez prania?

5 minut do wyjścia, a Ty zauważasz, że ubranie nie pachnie najlepiej? Na to nasi eksperci też mają sposoby! Jednym z nich jest korzystanie z opcji prasowania parą w żelazku. Duża ilość wilgoci, wtłoczonej na gorąco, “rozpuści” zapach na tkaninie i sprawi, że część z niego wyparuje. W dodatku gorąca para wodna dezynfekuje ubrania. Nie jest to oczywiście najskuteczniejszy sposób, jednak najbardziej efektywny, kiedy nie masz zbyt wiele czasu.

Możesz również zapobiec powstawaniu plam potu na ubraniach, decydując się na skorzystanie z wkładek pod pachy. Na przykład takich, jakie znajdują się w naszej ofercie. Wkładki pod pachy MYDRY występują w dwóch kolorach (czarnym i białym) oraz kilku pojemnościach opakowań (od 14 do 60 sztuk) i pakietach. Wystarczy, że przykleisz je pod pachą, do wewnętrznej strony ubrania. Dzięki temu nie tylko ochronisz ubrania przed zapachem potu, ale również zabezpieczysz się przed powstawaniem tych okropnych okrągłych plam.

przedłużenie trwałości ubrań

Wskazówki uniwersalne do usuwania zapachu potu z ubrań.

Jeśli chcesz pozbyć się zapachu potu z ubrań, nie zapomnij dodać do przegrody na proszek sody oczyszczonej! 4 łyżki to odpowiedni dodatek do prania przepoconych ubrań. Soda radzi sobie dobrze nie tylko z wchłanianiem zapachów podczas prania, ale również może się sprawdzić jako pochłaniacz odoru w lodówce. Wysyp nieco na spodek i zostaw na 2-3 dni. Poczujesz różnicę!

Ostatnią wskazówką jest pranie w wysokich temperaturach. Najpierw jednak upewnij się, w jakiej najwyższej temperaturze możesz wyprać swoje koszulki, ubrania sportowe czy marynarki. Jeśli Twoje ubrania nie nadają się do prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza — dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specjalny proszek do prania i dezynfekcji tkanin.

Sposób na nieprzyjemny zapach potu

Wiemy, że czasem bywa trudno zareagować w porę, na pojawiający się zapach potu w ubraniach. Dlatego zachęcamy do wypróbowania naszych wkładek! Możesz to zrobić, zamawiając bezpłatną próbkę. Jesteśmy przekonani, że spełni ona Twoje oczekiwania. Jest świetnym sposobem nie tylko na pojawianie się plam potu, ale również na absorpcję jego zapachu, a co za tym idzie, na przedłużenie życia Twoim ubraniom! Jeśli chcesz przeczytać więcej o tym, jak przedłużyć trwałość ubrań — przejdź na nasz blog!

Ochrona ubrań

Contact Us