Jeśli w historii Twojej wyszukiwarki widzisz pytanie „jak zadbać o siebie po 40. urodzinach”, to jesteś w idealnym miejscu. Nie ważne czy jesteś już chwilę po tym ważnym wydarzeniu, czy dopiero przygotowujesz się do świętowania 40. urodzin. Ta uroczystość to dla wielu symboliczna data i chcą się z nią oswoić. Przeczytaj, co możesz zrobić dla siebie, jeśli od niedawna jesteś czterdziestolatką lub czterdziestolatkiem.

Pierwsze zadanie po 40. urodzinach? Zadbaj o regularne badania

Życie po 40. badania

Na początek rzeczy najważniejsze. I nie dostaniesz tutaj żadnej taryfy ulgowej! Po czterdziestych urodzinach musisz się wybrać na badania. Koniec, kropka! Szczególnie że często jest to coś, co odkładasz na bliżej nieokreślone później. Kiedy, gdzie i jakie badania zrobić?

 

Niespodzianka. Nie znajdziesz tutaj listy badań, po której przebiegniesz tylko wzrokiem i za moment o niej zapomnisz. Tym razem naprawdę nie masz wymówek. Kliknij ten link i sprawdź, jak łatwo zapiszesz się na badania.

 

Znajdziesz tutaj wszystkie informacje potrzebne kobiecie i mężczyźnie po 40. Jedno kliknięcie i już jesteś krok bliżej do zadbania o siebie. Na skierowanie online poczekasz tylko 2 dni. Naprawdę, nie da się prościej. Klikaj, umawiaj się i działaj!

 

Pamiętaj też, że w Twoim wieku warto dowiedzieć się czegoś na temat andropauzy i menopauzy. Nie, nie musisz od razu nastawiać się na wielkie zmiany hormonalne. Ani zmieniać trybu życia w obawie przed nadmiernym poceniem czy uderzeniami gorąca. Po prostu dowiedz się, jak objawia się przekwitanie u kobiet i mężczyzn. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zauważyć pierwsze objawy tych zmian.

Jak się czujesz? Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne po 40.

Nie ma co się oszukiwać, zdrowie to nie tylko ciało, ale też to, co dzieje się w Twojej głowie. A określenie „kryzys wieku średniego” nie wzięło się znikąd. Czujesz, że zbliżające się 40. urodziny wywołują u Ciebie stres i nerwowość? Nie umiesz zapanować nad czarnymi myślami związanymi z tą rocznicą?

To wszystko normalne. Daj sobie czas na oswojenie się z myślą, że to już czterdziestka. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i pomyśl, co jeszcze (oprócz badań) możesz dla siebie zrobić z okazji 40. urodzin.

 

  • Długa rozmowa z przyjaciółką albo przyjacielem

 

Tak, podziel się swoimi wątpliwościami i obawami z kimś, kto Cię dobrze zna i rozumie. Ale jednak patrzy na twoje rozterki bardziej obiektywnie. Dlaczego? Dlatego, że nie żyje Twoim życiem. I widzi Twoje problemy z innej perspektywy. A może nawet zna Cię na tyle dobrze, że Twój „kryzys czterdziestolatka” brzmi znajomo?

 

Ty już tego nie pamiętasz, ale najlepsza przyjaciółka przypomni Ci, że „świat już się kończył” kiedy kończyłaś 30 lat. A przyjaciel pokaże Ci Twoje zdjęcie na motorze, który kupiłeś sobie na 35 urodziny. A potem razem powspominacie, ile wspaniałych rzeczy wydarzyło się od tego czasu. Ile sukcesów zawodowych odniosłaś. Ilu fantastycznych ludzi poznałeś. I jak świetnie układa się Twoje życie po tych „przełomowych” urodzinach. Nic, tylko się starzeć 😉

  • Kilka wizyt u psychoterapeuty

 

Tak, dobrze czytasz. KILKA wizyt. Nie każdy kryzys wymaga intensywnej, wieloetapowej terapii. Nie każdy ma w sobie siłę i zasoby na takie leczenie. Ale na szczęście, psychoterapia może też być stosowana doraźnie.

 

Ludzie wybierają się do psychologa, żeby pracować nad kryzysami w związku. Umawiają się z psychoterapeutą, kiedy chcą pomóc dzieciom i sobie po rozwodzie. Tak samo ważne, przełomowe urodziny — a tak często postrzegamy czterdziestkę — można przegadać ze specjalistą.

 

Możesz potrzebować 3 wizyt, a może skorzystasz z 10. Nie ważne jak długo będziesz się spotykać z psychologiem. Najważniejsze, że chcesz sobie pomóc. Nie ma lepszego urodzinowego prezentu.

Nie pozwól sobie „zdziadzieć” po 40. Zadbaj o sport i rozrywkę!

I to taką rozrywkę, która pokaże Ci, że po czterdziestce dzieje się jeszcze baaardzo dużo. Tak dużo, że naprawdę trzeba o siebie zadbać. W przeciwnym razie może Ci zabraknąć na to szalone życie po 40. zdrowia i nerwów. Na początek sprawdź te dwa seriale.

 

 

Grace i Frankie to dwie panie w podeszłym wieku. Ale, niech nie zmyli Cię wiek ich dzieci ani siwizna (już niedługo byłych) mężów. Pomimo wieku zarówno Grace, jak i Frankie mają mnóstwo pomysłów na to, jak zaszaleć na emeryturze. A do tego często rozmawiają o tym, że powinny były zacząć żyć po swojemu dużo wcześniej.

 

Postrzelona hippiska Frankie (Lily Tomlin) i elegancka bizneswoman Grace (Jane Fonda) idealnie się uzupełniają. I, mimo że nie od razu pałają do siebie wielką sympatią, w końcu zostają najlepszymi koleżankami. A do tego wspólniczkami w biznesie. Co robią, kiedy akurat nie prowadzą firmy? Wyciągają się nawzajem z najróżniejszych tarapatów. Ich życie po czterdziestce na pewno nie jest nudne.

 

 

Grace i Frankie to amerykański sitcom. Jeśli bardziej przemawia do Ciebie brytyjski humor, na pewno pokochasz Eddy i Patsy. Te dwie głośne, często lekko podchmielone damy zainteresowane są głównie… sobą i zachowaniem młodości. Czasami za wszelką cenę. Typowo brytyjski, sarkastyczny humor tak spodobał się widzom, że oprócz serialu powstał też film. I nic dziwnego, bo Jennifer Saunders i Joanna Lumley, które grają główne bohaterki, to fantastyczne aktorki.

Sport i aktywność fizyczna

No ale nie chcesz chyba spędzać całego wolnego czasu przed telewizorem? Jak jeszcze możesz zadbać o siebie po 40.? Poszukaj nowych, nieznanych Ci do tej pory aktywności. Może sporty walki, których zawsze chciałaś spróbować? Albo ścianka wspinaczkowa, na którą od dawna namawiają Cię koledzy z pracy?

 

Pamiętaj, aktywność fizyczna to nie tylko zdrowie, ale też endorfiny i lepsze samopoczucie. Szczególnie jeśli wybierzesz się na nowe zajęcia ze znajomymi. Możesz w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym — ruch i dbanie o kondycję ze spędzaniem czasu z przyjaciółmi. Ruszaj się, a podziękuje Ci za to Twoje ciało i głowa.

życie po 40. aktywność

Jak jeszcze możesz o siebie zadbać? Zwróć uwagę na swoje nastawienie. Szczególnie jeśli słyszysz dookoła, że po 40. nie czeka Cię już nic ciekawego. Bo może to właśnie Ty pokażesz wszystkim, że czterdziestka to nic takiego. To po prostu kolejne urodziny. A jeśli już mają być wyjątkowe, to tylko dlatego, że końcu naprawdę o siebie zadbasz. Po lekturze tego artykułu, wiesz, jak to zrobić!

Contact Us