Z roku na rok zwiększa się popularność weganizmu. Jeśli nie wiesz czym różni się weganizm od wegetarianizmu, spieszymy z wyjaśnieniem. Weganizm to styl życia, którego główną zasadą jest wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego zarówno z diety, jak i z wszelkich aspektów życia codziennego. O ile typowy wegetarianin nie rezygnuje ze spożywania nabiału, jajek, czy miodu, weganin wystrzega się wszystkiego, czego produkcja wykorzystuje zwierzęta lub produkty pochodzenia zwierzęcego. Ponadto, weganie dbają również o to, by ubrania, które noszą i stosowane przez nich kosmetyki, były produkowane zgodnie z zasadami weganizmu. Czy wiesz, że w ofercie MYDRY znalazł się kosmetyk, który jest w 100% produktem wegańskim?

Życie w stylu wege

Decyzja o przejściu na weganizm związana jest zazwyczaj z wyznawaną ideologią. Często względami etycznymi lub dbałością o życie w zgodzie z ekologią. Nie zgadzamy się na cierpienie zwierząt. Jest dla nas ważne, czy kosmetyki których używamy, były testowane na zwierzętach oraz chcemy mieć pewność, że nie szkodzą w żaden sposób środowisku naturalnemu. Weganie rezygnują ze spożywania mięsa, ryb i produktów odzwierzęcych. Takich, których produkcja wymaga eksploatacji zwierząt (np. miodu, jaj, wyrobów mleczarskich, wełny, futer, jedwabiu). Dieta wegańska składa się więc z owoców, warzyw, orzechów, kasz, zbóż i tłuszczów roślinnych.

Kosmetyki „cruelty-free” czyli nietestowane na zwierzętach

Drogerie pełne są kosmetyków reklamowanych jako „naturalne”, „eko” czy „bio”. Konsumenci poszukują ich, by mieć pewność, że wybrany produkt spełnia określone standardy. Niestety żaden z tych reklamowych sloganów nie daje nam gwarancji, że zakupiony kosmetyk został wyprodukowany w zgodzie z naturą, bez testów na zwierzętach. Produkty, które faktycznie spełniają powyższe normy opatrzone są międzynarodowym symbolem V-Label. Jest on informacją dla kupującego, że dany produkt i cały proces jego produkcji, zostały wnikliwie przebadane pod kątem stosowania produktów pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to również substancji pomocniczych, o czym producenci nie są zobowiązani informować na etykiecie. Pełną listę producentów, którzy dopuszczają się badań na zwierzętach, udostępnia na swojej stronie np. organizacja PETA.

Certyfikat V-Label dla produktu marki MYDRY

MY DRY [DEO] SensitiveBez względu na to, czy żyjesz w oparciu o zasady weganizmu, czy też po prostu poszukujesz produktów najwyższej jakości, możesz mieć pewność, że tworząc produkty marki MYDRY dbamy o środowisko. Dbamy o produkcję kosmetyków bez testów na zwierzętach. A zatem dbamy o Twój komfort stosowania bezpiecznych, naturalnych produktów kosmetycznych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz dezodorant mikrobiologiczny MYDRY [DEO] Sensitive, który daje niezawodną ochronę przed przykrym zapachem potu, jest delikatny dla skóry.

Korzystasz z wkładek przeciwpotowych MYDRY i chcesz wypróbować wegański antyperspirant MYDRY [DEO] Sensitive? Wybierz pakiet wkładek pod pachy mix kolorów z Oferty Specjalnej, a otrzymasz go GRATIS do zamówienia!

 

Contact Us